Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling ASUS ROG Zephyrus G16 NVIDIA RTX 4070 32GB, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS ROG Zephyrus G16 NVIDIA RTX 4070 32GB |
| Brand | ASUS |
Product Properties | |
| Series | ASUS ROG |
| Screen Size | 16.0 " |
| Operating System | Windows |
| Windows Version | Windows 11 Home |
Picture | |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Camera | |
| Webcam | Yes |
Features | |
| Convertible/Hybrid | No |
Connections | |
| Connections | USB-C, USB-A, 3.5 mm Jack |
Display | |
| Screen Resolution | 2560x1600 |
| Touchscreen | No |
Memory | |
| RAM | 32 GB |
| Memory Type | DDR5 |
Storage | |
|---|---|
| Hard Drive Type | SSD |
| SSD Size | 1 TB |
| Optical Drive | None |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| NFC | No |
| Mobile Networks | No |
| WiDi | No |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| SIM-Card Slot | No |
Processor | |
| Processor Cores | 14 |
Graphics | |
| Dedicated Graphic Card | Yes |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-03-04 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .