Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Lowest price for Pulsar PG2200BiS is £596.97. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Pulsar PG2200BiS |
| Brand | Pulsar |
| Type | Generators |
Product Properties | |
| Electric Start | Yes |
| No. of Power Outlets | 3 |
| Noise Level | 53 dB |
| Output Power | 2200 W |
| Time Usage (max) | 8.0 h |
| Voltage outlet | 120 V |
Power Source | |
|---|---|
| Power Source | Petrol |
| Voltage | 120.0 V |
Measures | |
| Height | 455.0 mm |
| Length | 500.0 mm |
| Width | 285.0 mm |
| Weight | 20.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-02-02 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .