Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

One centimetre here and there is really not inconsequential, use an electric measuring tool to be safe. There's no cord to restrict you, just make sure you've charged the battery.
Lowest price for Bosch GCL 25 Professional is £307.60. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch GCL 25 Professional |
| Brand | Bosch |
| Type | Cross- & Line Laser |
Product Properties | |
| Features | Self leveling, Horizontal laser line, Vertical laser line, Tripod mount |
| IP-Class | IP54 |
| Accuracy | 0.3 mm |
| Measurement Distance (max) | 10.0 m |
| No. of Laser Lights | 2 pcs |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-07-22 |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Li-Ion |
| Power Source | Battery |
| Type of Battery | AA (LR06) |
| Voltage | 1.5 V |
Measures | |
| Height | 118.0 mm |
| Length | 155.0 mm |
| Width | 56.0 mm |
| Weight | 0.6 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .