Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
A demolition hammer is a perfect tool for demolishing those tougher materials, such as tile. You will need access to an electrical outlet, but mains-powered tools have a very stabl
Try flexible payments with
Lowest price for Bosch GSH 27 VC Professional (061130A000) is £1,990.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch GSH 27 VC Professional (061130A000) |
| Brand | Bosch |
| Type | Demolition Hammers |
Product Properties | |
| No. of Speeds | 1 |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
|---|---|
| Length | 760.0 mm |
| Width | 600.0 mm |
| Weight | 29.1 kg |
| Cord Length | 6.0 m |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-08-18 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .