Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
230 volts is what you get with this multi-tool. You will need access to an electrical outlet, but mains-powered tools have a very stable power subbly.
Lowest price for Dremel 3000 (3000-5) is £52.06. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Dremel 3000 (3000-5) |
| Brand | Dremel |
| Type | Multi-Power-Tools |
Product Properties | |
| Noise Level | 77 dB |
| Output Power | 130 W |
| RPM | 33000 rpm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-01-02 |
Power Source | |
|---|---|
| Power Source | AC Mains |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Height | 45.0 mm |
| Length | 190.0 mm |
| Width | 50.0 mm |
| Weight | 0.55 kg |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .