Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a mechanical HDD drive with a 2,000 GB storage capacity. Potentially a perfect choice if you happen to be looking for an HDD drive.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for MicroStorage IA2T2I247 2TB is -. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Time for a new hard drive for your computer? Then maybe this model from MicroStorage is an option. It has a rotation speed of 7,200 rpm. A higher rotation speed means higher performance. With a storage capacity of 2,000 GB you have every opportunity to save your vacation photos along with all your favourite movies.
This mechanical hard drive from MicroStorage is built to be mounted inside a computer and gives you reasonably priced storage. The storage capacity is 2,000 GB and the rotation speed is 7,200 rpm.
We're sure that you'll find this product to your satisfaction. The current lowest price is £200, but make sure to compare a few merchants to get the best deal for you.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | MicroStorage IA2T2I247 2TB |
| Brand | MicroStorage |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2010-04-28 |
Product Properties | |
|---|---|
| Size | 2000 GB |
| RPM | 7200 rpm |
| Type | HDD |
| Interface | S-ATA, S-ATA 1.5Gb/s, S-ATA 3Gb/s, S-ATA 6Gb/s |
| Placement | Internal |
| Form Factor | 3.5", 2.5" |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .