Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This hard drive from HP has room for 8 TB of data. The form factor is 3.5" which is standard for HDD drives.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for HP 834031-B21 8TB is £455.99. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Time for a new hard drive for your computer? Then maybe this model from HP could suit you. This hard drive has a 3.5" form factor, which describes the physical size of the discs. With a storage capacity of 8 TB you have every opportunity to save your vacation photos along with all your favourite movies.
If you prioritize a higher storage capacity, then this HDD drive might be the thing for you. It is made to be mounted internally. You can store up to 8 TB and the form factor for this model is 3.5". External 3.5" hard drives must be powered by a separate power adapter.
We're sure that you'll find this product to your satisfaction. The current lowest price is £456, but make sure to compare a few merchants to get the best deal for you.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | HP 834031-B21 8TB |
| Brand | HP |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-09-02 |
Product Properties | |
|---|---|
| Size | 8000 GB |
| RPM | 7200 rpm |
| Type | HDD |
| Interface | SAS |
| Placement | Internal |
| Form Factor | 3.5" |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .