Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a mechanical HDD drive with a 12,000 GB storage capacity. People tend to have very specific needs when buying computer compontents, but this could potentially work well for
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Western Digital My Book V2 12TB USB 3.0 is £317.82. This is currently the cheapest offer among 10 stores.
This is an external hard drive which is perfect for you if you want to take your favourite movies with you when you go travelling. This hard drive is a so-called HDD drive, which are often seen as reasonably priced considering the high storage capacity.
This is an external HDD drive from Western Digital. An HDD drive is built on mechanical discs and can therefore be sensitive to bumps and vibrations. You can store up to 12,000 GB and it uses an USB-A connection.
In short, this product has a lot of things going for it and if you compare prices here on our site you'll see that the current lowest price is £318.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Western Digital My Book V2 12TB USB 3.0 |
| Brand | Western Digital |
Product Properties | |
| Size | 12000 GB |
| External Connection | USB-A |
| Type | HDD |
| Interface | USB 3.2 Gen 1 |
| Placement | External |
Measures | |
|---|---|
| Weight | 970.0 g |
| Width | 49.0 mm |
| Height | 170.6 mm |
| Depth | 139.3 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-02-26 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .