Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling LEXAR NM100 M.2 256GB, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | LEXAR NM100 M.2 256GB |
| Brand | LEXAR |
Internal Connections | |
| M.2 Form Factor | 2280 |
Measures | |
| Weight | 9.0 g |
| Width | 22.0 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Depth | 80.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-08-21 |
Product Properties | |
|---|---|
| Size | 256 GB |
| Random Read 4KB (max) | 51000 IOPS |
| Random Write 4KB (max) | 38000 IOPS |
| MTBF (mean time between failures) | 1500000 h |
| Type | SSD |
| Sequential Read | 550 MB/s |
| Interface | S-ATA 6Gb/s |
| Placement | Internal |
| Form Factor | M.2 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .