Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

RTX 4000 Ada
Try flexible payments with
LaptopHub
DELL NVIDIA RTX 4000 Ada Gen 20GB GDDR6
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Dell Nvidia RTX 4000 Ada 4xDP 20GB is £1,616.12. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Dell Nvidia RTX 4000 Ada 4xDP 20GB |
| Brand | Dell |
Series | |
| Nvidia Quadro | RTX 4000 Ada |
| Type | Nvidia Quadro |
Product Properties | |
| Factory Overclocked | No |
| Cooling | Active |
| LHR (Lite Hash Rate) | No |
| Stream Processors/CUDA Cores | 6144 pcs |
| No. of Fans | 1 |
| VR support (Virtual Reality) | Yes |
Connections | |
| PCIe Version | 4.0 |
| Connections | DisplayPort |
| Number of DisplayPort | 4 pcs |
| DisplayPort Version | 1.4a |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-06-13 |
Display | |
|---|---|
| Resolution (max) | 7680x4320 pixels |
| Display Support | 4 |
Memory | |
| Memory Size | 20 GB |
| Memory Type | GDDR6 |
Compatibility | |
| Nvidia SLI | No |
| OpenGL | 4.6 |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | No |
| NVLink | No |
| Vulkan | No |
Measures | |
| Low Profile | No |
| Width | 111.7 mm |
| Length | 241.3 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .