Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling PNY GeForce RTX 5090 OC HDMI 3xDP 32GB, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | PNY GeForce RTX 5090 OC HDMI 3xDP 32GB |
| Brand | PNY |
Series | |
| Nvidia GeForce | GeForce RTX 5090 |
| Type | Nvidia GeForce |
Product Properties | |
| Factory Overclocked | Yes |
| Cooling | Active |
| LHR (Lite Hash Rate) | No |
| Stream Processors/CUDA Cores | 21760 pcs |
| No. of Fans | 3 |
| GPU Clock Speed | 2010 MHz |
| VR support (Virtual Reality) | No |
| GPU Clock Speed Boost | 2410 MHz |
Connections | |
| PCIe Version | 5.0 |
| Connections | DisplayPort, HDMI |
| Number of DisplayPort | 3 pcs |
| Number of DVI | 0 pcs |
| DisplayPort Version | 2.1 |
| HDMI Version | 2.1b |
| No. of HDMI | 1 pcs |
Display | |
| Resolution (max) | 7680x4320 pixels |
Memory | |
|---|---|
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Bus | 512 bit |
| Memory Type | GDDR7 |
Power Supply | |
| Power Connector | 1x16-pin |
Compatibility | |
| Nvidia SLI | No |
| OpenGL | 4.6 |
| DirectX | 12.0 |
| AMD Crossfire | No |
| NVLink | No |
| Vulkan | No |
Measures | |
| Low Profile | No |
| Width | 137.7 mm |
| Height | 71.1 mm |
| Length | 328.7 mm |
| Number of Slots | 4.0 pcs |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-01-27 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .