Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

DDR3
Lowest price for Apacer RAM Memory DL.08G2K.KAM 8 GB 1600 mHz CL11 is £52.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Apacer RAM Memory DL.08G2K.KAM 8 GB 1600 mHz CL11 |
| Brand | Apacer |
Power Source | |
| Voltage | 1.5 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-04-27 |
Product Properties | |
|---|---|
| Memory Speed | 1600 MHz |
| CAS Latency | CL11 |
| Memory Capacity | 8 GB |
| Type | DDR3 |
| Registered | No |
| Memory Modules | 8, 1 |
| Memory Modules Capacity | 8 GB |
| Lighting | No |
| System Specific | No |
| ECC | No |
| Area of Use | For Desktops |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .