Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
DDR3
Comms Express
Origin Storage OM8G31600U2RX8NE135 8GB DDR3 1600MHz UDIMM 2Rx8 Non-EC
Or 3 interest-free payments of £6.02/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Origin Storage DDR3 1600MHz 8GB System Specific (OM8G31600U2RX8NE135) is £18.06. This is currently the cheapest offer among 7 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Origin Storage DDR3 1600MHz 8GB System Specific (OM8G31600U2RX8NE135) |
| Brand | Origin Storage |
Power Source | |
| Voltage | 1.35 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-11-10 |
Product Properties | |
|---|---|
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Memory Capacity | 8 GB |
| Type | DDR3 |
| Registered | No |
| Memory Modules | 16, 1 |
| Memory Modules Capacity | 8 GB |
| Lighting | No |
| System Specific | Yes |
| ECC | No |
| Colour | Green |
| Area of Use | For Desktops |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .