Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
DDR4
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Crucial Ballistix Red RGB LED DDR4 3200MHz 2x8GB (BL2K8G32C16U4RL) is £79.14. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Crucial Ballistix Red RGB LED DDR4 3200MHz 2x8GB (BL2K8G32C16U4RL) |
| Brand | Crucial |
Power Source | |
| Voltage | 1.35 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-02-10 |
Product Properties | |
|---|---|
| Memory Speed | 3200 MHz |
| CAS Latency | CL16 |
| Memory Capacity | 16 GB |
| Type | DDR4 |
| Registered | No |
| Memory Modules | 2 |
| Memory Modules Capacity | 8 GB |
| Lighting | Yes |
| System Specific | No |
| XMP | Yes |
| ECC | No |
| Colour | Black, White, Red |
| Area of Use | For Desktops |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .