Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Air flow: 280m3/h, Refrigerant(s): R290
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Frico SUN30 is £891.96. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Frico SUN30 |
| Brand | Frico |
| Type | Dehumidifier |
Measures | |
| Weight | 18.5 kg |
| Width | 32.7 cm |
| Height | 52.8 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-26 |
Product Properties | |
|---|---|
| Functions | Dehumidification |
| Refrigerant | R290 |
| Features | Water Tank |
| Air Flow Volume | 280.0 m3/h |
| Noise Level (max) | 51 dB |
| Dehumidification Capacity | 30.0 L/24h |
| Operating Temperature (max) | 35.0 °C |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .