Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Pocket springs, such as the ones in this mattress, are more flexible than conventional Bonell springs. The dimensions on this mattress are 190x90, so make sure that's what you need.
Robert Dyas
Jay-be 2000 Hybrid E-pocket™ Eco Truecore™ Mattress - Single, White
Or 3 interest-free payments of £73.99/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Jay-Be 2000 Hybrid e-Pocket Eco TRUECORE Polyether Matress 190x90cm is £221.99. This is currently the cheapest offer among 15 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Jay-Be 2000 Hybrid e-Pocket Eco TRUECORE Polyether Matress 190x90cm |
| Brand | Jay-Be |
| Type | Foam Mattress |
Measures | |
| Bed Length | 190cm |
| Measure | 190x90 |
| Bed Width | 90cm |
| Thickness mattress | 23.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-12-09 |
Product Properties | |
|---|---|
| Material | Polyester |
| Colour | White |
| Spring System | Pocket Springs |
| Type of Bed | Single Bed |
| Firmness | Medium |
| Filling | Polyester |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .