Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This lamp from SLV has an IP20 rating. It should be used indoors and you should not use bulbs with more than 75W.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for SLV Kalu White Ceiling Flush Light 15cm is £47.79. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | SLV Kalu White Ceiling Flush Light 15cm |
| Brand | SLV |
| Type | Ceiling Flush Lights |
Features | |
| Voice Control | No |
| App Control | No |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
Measures | |
| Height | 18.0 cm |
| Width | 15.0 cm |
| Depth | 9.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-12-13 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | White |
| Indoor or Outdoor Lighting | Indoor Lighting |
| Quantity in Pack | 1 pcs |
| Material | Aluminium |
| IP-Class | IP20 |
| Number of Bulbs | 1 Lamps |
| Lamp Socket | GU10 |
| Maximum Watt per Light Source | 75.0 W |
| Properties | LED |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .