Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
This ceiling lamp from Nordlux will make a nice addition to your home. This lamp is made for indoor use, perfect if you're on the lookout for a new lamp.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Nordlux Chino Pendant Lamp ∅ 30cm, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Nordlux Chino Pendant Lamp ∅ 30cm |
| Brand | Nordlux |
| Type | Pendant Lamps |
Measures | |
| Diameter | 30.0 cm |
| Height | 26.0 cm |
| Width | 30.0 cm |
| Depth | 30.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-11-07 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | Natural |
| Indoor or Outdoor Lighting | Indoor Lighting |
| Quantity in Pack | 1 pcs |
| Material | Metal, Plastic, Wood |
| IP-Class | IP20 |
| Number of Bulbs | 1 Lamps |
| Lamp Socket | E27 |
| Maximum Watt per Light Source | 60.0 W |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .