Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a lamp from Secto Design which has a 240 cm cord. This wall light is made for indoor use, perfect for setting a mood in your living room.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Secto Design Secto 4230 Wall light is £505.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Secto Design Secto 4230 Wall light |
| Brand | Secto Design |
| Type | Wall Lights |
Measures | |
| Weight | 1000.0 g |
| Height | 60.0 cm |
| Width | 31.0 cm |
| Depth | 18.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-02-06 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | White, Natural, Black |
| Indoor or Outdoor Lighting | Indoor Lighting |
| Quantity in Pack | 1 pcs |
| Material | Wood |
| IP-Class | IP20 |
| Number of Bulbs | 1 Lamps |
| Lamp Socket | E14 |
| Maximum Watt per Light Source | 20.0 W |
| Properties | Dimmable, LED, Built-In Switch |
| Cord Length | 240.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .