Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This lamp from Secto Design has a GX53 socket. It is mainly intended for indoor use and can change the lighting of a whole room.
Lowest price for Secto Design Petite 4620 Table Lamp 56cm is £985.00. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Secto Design Petite 4620 Table Lamp 56cm |
| Brand | Secto Design |
| Type | Table Lamps |
Measures | |
| Weight | 3300.0 g |
| Height | 56.0 cm |
| Width | 20.0 cm |
| Depth | 27.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-02-06 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | White, Black |
| Indoor or Outdoor Lighting | Indoor Lighting |
| Material | Wood |
| IP-Class | IP20 |
| Number of Bulbs | 1 Lamps |
| Lamp Socket | GX53 |
| Maximum Watt per Light Source | 20.0 W |
| Properties | LED |
| Cord Length | 190.0 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .