Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This is a lamp from Philips which has an IP44 rating. This model should be used outside, so that you can enjoy your garden even after dark.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Philips myGarden Herb Wall Flush Light 9.3cm is £30.95. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Philips myGarden Herb Wall Flush Light 9.3cm |
| Brand | Philips |
| Type | Wall Flush Lights |
Measures | |
| Weight | 430.0 g |
| Height | 16.2 cm |
| Width | 9.3 cm |
| Depth | 23.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-07-18 |
Product Properties | |
|---|---|
| Colour | White |
| Indoor or Outdoor Lighting | Outdoor Lighting |
| Material | Metal, Stainless Steel |
| IP-Class | IP44 |
| Maximum Watt per Light Source | 6.0 W |
| Properties | Motion Sensors, LED |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .