Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Rectangular,Vacuum Sealing, BPA-Free, Plastic, Grey, Blue, Transparent
Lowest price for Magic Vac - Food Container 2.5L is £40.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Magic Vac - Food Container 2.5L |
| Brand | Magic Vac |
| Type | Food Containers |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Eco Mode |
Measures | |
| Length | 26.0 cm |
| Width | 23.0 cm |
| Height | 13.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-04-01 |
Product Properties | |
|---|---|
| No. of Pieces | 1 pcs |
| Features | Dishwasher Safe, Vacuum Sealing, BPA-Free |
| Shape | Rectangular |
| Colour | Transparent, Grey, Blue |
| Capacity | 2.5 L |
| Material | Plastic |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .