Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Water Heater, Volume 10L
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Stiebel Eltron SHU 10 SL is £648.01. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Stiebel Eltron SHU 10 SL |
| Brand | Stiebel Eltron |
| Type | Water Heater |
Power Source | |
| Voltage | 230.0 V |
Measures | |
| Width | 29.5 cm |
| Weight | 7.9 kg |
| Depth | 27.5 cm |
| Height | 50.3 cm |
Product Properties | |
|---|---|
| Effect 230V | 2000.0 W |
| Support for Three-Phase | No |
| Volume | 10.0 L |
| Corrosion Protection | Stainless Steel |
| IP-Class | IP24 |
| Water heating energy efficiency class | A |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2019-01-23 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .