• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Ouidad Advanced Climate Control Defrizzing Shampoo 1000ml

Ouidad Advanced Climate Control Defrizzing Shampoo 1000ml

Compare
Shampoo, Softening, Anti-Pollution, Nourishing, Shine, Moisturizing, Anti-frizz, Sun Protection, Repairing, Smoothing, Sulfate Free, Protein, Shea Butter

·

Popularity

4286

in

Shampoos
From 3 payments of £27.33/mo. with
250 ml£25.99
1000 ml£81.99
AD

From OnBuy

Advanced Climate Control Defrizzing Shampoo (all Curl Types) - 1000ml/33.8oz

Free shipping, 2-6 days
£114.49

Amazon

Ouidad Advanced Climate Control Defrizzing Shampoo For Unisex 33.8 oz Shampoo

Lowest price

·Free shipping
£81.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect Shampoo 500ml
Kérastase Chroma Absolu Bain Riche Chroma Respect Shampoo 500ml
£40.37
£80.74/L
It's a 10 Daily Shampoo Plus Keratin 296ml
It's a 10 Daily Shampoo Plus Keratin 296ml
£13.75
£46.45/L
Kevin Murphy Re Store 40ml
Kevin Murphy Re Store 40ml
£13.36
£334.00/L
OGX Nourishing Coconut Milk Shampoo 385ml
OGX Nourishing Coconut Milk Shampoo 385ml
£4.38
£11.38/L
Oribe Gold Lust Repair & Restore Shampoo 250ml
Oribe Gold Lust Repair & Restore Shampoo 250ml
£45.50
£182.00/L
Innersense Hydrating Cream Hairbath 295ml
Innersense Hydrating Cream Hairbath 295ml
£27.75
£94.07/L
Kevin Murphy Re Store 200ml
Kevin Murphy Re Store 200ml
£27.75
£138.75/L

Product details

Lowest price for Ouidad Advanced Climate Control Defrizzing Shampoo 1000ml is £81.99. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameOuidad Advanced Climate Control Defrizzing Shampoo 1000ml
BrandOuidad
TypeShampoos

Additional Info

Created at PriceRunner2021-10-12

Product Properties

Colour Treated Hair, Curly Hair
Nourishing, Sun Protection, Anti-frizz, Moisturizing, Shine, Repairing, Smoothing, Anti-Pollution, Softening
Volume1000.0 ml
Protein, Shea Butter, Sulfate Free
PackagingPump
GenderUnisex

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.