• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Matrix Biolage CleanReset Normalizing Shampoo 1000ml

Matrix Biolage CleanReset Normalizing Shampoo 1000ml

Compare
Shampoo, Detangling, Paraben Free
Currently
Out of stock

·

Popularity

9234

in

Shampoos
From 3 payments of £9.16/mo. with

No products in stock

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.

Cosmetify

Biolage ScalpSync Cooling Mint Shampoo 1000ml

Out of stock
£27.50

Or 3 payments of £9.16/mo.¹

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
OUAI Detox Shampoo 300ml
OUAI Detox Shampoo 300ml
£23.99
£79.97/L
Olaplex No.4C Bond Maintenance Clarifying Shampoo 250ml
Olaplex No.4C Bond Maintenance Clarifying Shampoo 250ml
£16.25
£65.00/L
Bumble and Bumble Hairdresser's Invisible Oil Shampoo 250ml
Bumble and Bumble Hairdresser's Invisible Oil Shampoo 250ml
£17.59
£70.36/L
Aveda Botanical Repair Strengthening Shampoo 200ml
Aveda Botanical Repair Strengthening Shampoo 200ml
£22.50
£112.50/L
Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo 1000ml
100+
100+ watching
Olaplex No.4 Bond Maintenance Shampoo 1000ml
£50
£50.00/L
Living Proof Perfect Hair Day Shampoo 236ml
Living Proof Perfect Hair Day Shampoo 236ml
£18.37
£77.84/L
Living Proof No Frizz Shampoo 236ml
Living Proof No Frizz Shampoo 236ml
£18.37
£77.84/L

Product details

Lowest price for Matrix Biolage CleanReset Normalizing Shampoo 1000ml is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:

Features

Product

Product nameMatrix Biolage CleanReset Normalizing Shampoo 1000ml
BrandMatrix
TypeShampoos

Additional Info

Created at PriceRunner2016-10-14

Product Properties

Bleached Hair, Colour Treated Hair, Fine Hair, Dry Hair, Damaged Hair, Thick Hair, Curly Hair, Greasy Hair, Frizzy Hair, Normal Hair
Detangling
Volume1000.0 ml
Paraben Free
PackagingBottle
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.