Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Relive the magic of "The Legend of Zelda" once more with this portable console. What better way to kill a couple of hours on your trip?
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Nintendo Game and Watch: The Legend Of Zelda, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Nintendo Game and Watch: The Legend Of Zelda |
| Brand | Nintendo |
Product Properties | |
| Included Games | Preloaded Games |
| Collector's Edition | No |
| Available Internet Services | None |
| VR/AR Compatibility | No |
| Release Year | 2021 |
| Internet Compatible | No |
| Colour | Gold, Beige, Green |
| Backward Compatibility | No |
| Screen Size | 2.36 " |
| Platform | Nintendo Gameboy Advance, Nintendo Switch |
| Remote Control Support | No |
| Wireless Controller Interface | None |
| Wired Controller Port | None |
| Console Linking | No |
| Media Type | None |
| Edition | The Legend Of Zelda |
| Portable | Yes |
| Multiplayer Support | No |
| Wireless Controller Support | No |
| Wired Controller Support | No |
Communication | |
| GPS | No |
Camera | |
| Integrated Camera | No |
| Camera Flash/Lamp | No |
Picture | |
| HDR | No |
| 3D | No |
Display | |
| Display | Yes |
| Number of displays | 1 |
| Touchscreen | No |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-07-01 |
Connections | |
|---|---|
| HDMI Out | No |
| VGA Out | No |
| Ethernet Connection | No |
| Composite Out | No |
| S-Video Out | No |
| HDMI In | No |
| SCART Out | No |
| Digital Optical Out | No |
| USB | No |
| S-Video In | No |
| No. of USB-A | 0 pcs |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| Component Out | No |
Audio | |
| Surround Sound | No |
| Headphone Jack | No, Yes |
| Integrated Speakers | No |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
| NFC | No |
Power Source | |
| Power Source | Battery |
| Battery Life | 8.0 h |
| Charging Time | 3.5 h |
| Rechargeable Battery | No |
Measures | |
| Weight | 454.0 g |
| Height | 67.0 mm |
| Width | 112.0 mm |
| Depth | 125.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .