Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling ASUS ROG Ally Ryzen Z1 Extreme 512GB (RC71L-NH001W), so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS ROG Ally Ryzen Z1 Extreme 512GB (RC71L-NH001W) |
| Brand | ASUS |
Product Properties | |
| Included Games | No |
| Collector's Edition | No |
| Available Internet Services | Youtube, Netflix |
| VR/AR Compatibility | No |
| Release Year | 2023 |
| Internet Compatible | No, Yes |
| Colour | White |
| Processor | Ryzen Z1 Extreme |
| Backward Compatibility | No |
| Screen Size | 7.0 " |
| Platform | Windows |
| Remote Control Support | No |
| Wireless Controller Interface | None, Bluetooth |
| Wired Controller Port | USB port, None |
| Console Linking | Via Built-in Wi-Fi |
| Media Type | Memory card |
| Edition | Standard Edition |
| Portable | Yes |
| Multiplayer Support | No, Online, Local |
| Wireless Controller Support | No |
| Wired Controller Support | No |
| Internal Storage | 512GB |
| Clock Speed | 3.2 GHz |
Communication | |
| GPS | No |
Picture | |
| HDR | No |
| Video Format | 1080p (Full HD) |
| 3D | No |
Camera | |
| Integrated Camera | No |
| Camera Flash/Lamp | No |
Display | |
| Screen Resolution | 1920x1080 (Full HD) |
| Display | Yes |
| Number of displays | 1 |
| Touchscreen | No, Yes |
Connections | |
|---|---|
| HDMI Out | No |
| VGA Out | No |
| Ethernet Connection | No |
| Composite Out | No |
| S-Video Out | No |
| HDMI In | No |
| SCART Out | No |
| Digital Optical Out | No |
| USB | Yes |
| No. of USB (total) | 1 pcs |
| S-Video In | No |
| No. of USB-A | 0 pcs |
| No. of USB-C | 1 pcs |
| Component Out | No |
Memory | |
| RAM | 16 GB |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | Yes |
| NFC | No |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
Audio | |
| Surround Sound | Yes |
| Surround Sound Formats | Dolby Atmos |
| Headphone Jack | Yes |
Power Source | |
| Power Source | Battery, AC Mains |
| Battery Life | 8.0 h |
| Rechargeable Battery | Yes |
Measures | |
| Weight | 608.0 g |
| Height | 21.2 mm |
| Width | 280.0 mm |
| Depth | 111.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-05-16 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .