• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Burberry Body EdT 35ml

Burberry Body EdT 35ml

Compare
Maybe this could be an nice gift for your sister? This is a fragrance from the Burberry Body series.

·

Popularity

14338

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £6.87/mo. with

Perfume Shopping

Burberry Body EDT Spray 35ml
Free shipping, 2-3 days
£20.61

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£32.85
£657.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£33.95
£679.00/L
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
£31.95
£319.50/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£62.99
£629.90/L

Reviews

Product details

Lowest price for Burberry Body EdT 35ml is £20.61. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Nimble 35 ml bottle
  • Burberry Body
  • Made by Burberry
  • For women

This Burberry fragrance is an eau de toilette. Eau de toilette is a type of fragrance which has a lower concentration of perfume oils and is therefore a bit more delicate than other types. This could be a great option if you want to add some scent, but without it being too overbearing. This particular fragrance is from the Burberry Body series.

While the bottle only holds 35 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This fragrance has a high review average of 4.51 out of 5 and all its features make it a great purchase. This is a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £21.

Compare:

Features

Product

Product nameBurberry Body EdT 35ml
BrandBurberry
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-27

Product Properties

SeriesBurberry Body
GenderFemale
Volume35.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.