• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Oscar de la Renta Oscar EdT 100ml

Oscar de la Renta Oscar EdT 100ml

Compare
This 100-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane. A fragrance from Oscar de la Renta could work well for a number of occasions.

·

Popularity

491

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £9.25/mo. with
30 ml£19.40
50 ml£23.20
100 ml£27.75
200 ml£38.25
240 ml£37.95
AD

From Cosmetify

Oscar de La Renta Oscar Eau De Toilette 100ml

£3.95 shipping, 3-4 days
£27.75

Cosmetify

Oscar de La Renta Oscar Eau De Toilette 100ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 3-4 days
£27.75

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£35
£700.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£33.95
£679.00/L
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
£31.95
£319.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Oscar de la Renta Oscar EdT 100ml is £27.75. This is currently the cheapest offer among 19 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Made by Oscar de la Renta
  • Eau de toilette
  • For women
  • Compact 100 ml bottle

Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This fragrance has a high review average of 4.47 out of 5 and all its features make it a great purchase. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £28. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameOscar de la Renta Oscar EdT 100ml
BrandOscar de la Renta
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-27

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.