• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Elizabeth Arden Splendor EdP 125ml

Elizabeth Arden Splendor EdP 125ml

Compare
The volume of this particular fragrance is 125-ml. EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

872

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £3.78/mo. with
30 ml£10.49
75 ml£14.99
125 ml£11.36
AD

From Cosmetify

Elizabeth Arden Splendour Eau De Parfum 125ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£13.20

Notino

Elisabeth Arden Splendor EDP W 125 ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£11.36

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Elizabeth Arden Splendor EdP 125ml is £11.36. This is currently the cheapest offer among 16 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Made by Elizabeth Arden
  • For women
  • 125 ml bottle
  • Eau de parfum

If you are in the market for a properly large bottle of fragrance, this might not be the best fit for you, with a 125-ml volume.

This is a women's fragrance from Elizabeth Arden, an EdP. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

In the category of fragrances, this is currently one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now the lowest price is £11. This fragrance has a high review average of 4.36 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameElizabeth Arden Splendor EdP 125ml
BrandElizabeth Arden
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-27

Product Properties

Target GroupWoman
Volume125.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.