• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Calvin Klein Obsession Night for Men EdT 125ml

Calvin Klein Obsession Night for Men EdT 125ml

Compare
If you're looking for something light and not too overbearing, this fragrance might suit you. This particular fragrance is first and foremost aimed towards men.

·

Popularity

1690

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £7.31/mo. with
AD

From Cosmetify

Calvin Klein Obsession Night For Men Eau De Toilette 125ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£22.50

Paco Perfumerias

Calvin Klein Obsession Night Eau de Toilette 125ml Spray

Lowest price

·£2.95 shipping, 2-3 days
£21.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Montblanc Legend for Men EdT 100ml
Montblanc Legend for Men EdT 100ml
£34.50
£345.00/L
Armaf Shades EdT 100ml
Armaf Shades EdT 100ml
£10.99
£109.90/L
Trussardi Riflesso Blue Vibe EdT 30ml
Trussardi Riflesso Blue Vibe EdT 30ml
£24.80
£826.67/L
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£37.99
£379.90/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L

Reviews

Product details

Lowest price for Calvin Klein Obsession Night for Men EdT 125ml is £21.95. This is currently the cheapest offer among 12 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Calvin Klein Obsession
  • Eau de toilette
  • For men
  • Made by Calvin Klein

It's not the largest packaging you'll see, the total volume is 125 ml. This should, however, last you a little while before you have to stock up.

You're looking at an EdT from Calvin Klein. Eau de toilette is a type of fragrance which has a lower concentration of perfume oils and is therefore a bit more delicate than other types. This could be a great option if you want to add some scent, but without it being too overbearing. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Calvin Klein Obsession fragrance.

This fragrance has a high review average of 4.21 out of 5 and all its features make it a great purchase. If you compare prices on Obsession Night for Men EdT 125ml on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £22. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameCalvin Klein Obsession Night for Men EdT 125ml
BrandCalvin Klein
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-28

Product Properties

SeriesCalvin Klein Obsession
GenderMale
Fragrance FamilyFloral, Fresh, Woody, Fruity
Volume125.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.