• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Kenzo Power EdT 60ml
Trending

Kenzo Power EdT 60ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Kenzo might be the thing for you. The primary target group for this particular fragrance is men.
Currently
Out of stock

·

Popularity

15277

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £10.65/mo. with

No products in stock

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.

Paco Perfumerias

Kenzo Power Eau de Toilette 60ml Spray
Out of stock
£31.95

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£27.65
£138.25/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£59.99
£599.90/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Kenzo Power EdT 60ml is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Compact 60 ml bottle
  • Made by Kenzo
  • For men
  • Eau de toilette

While the bottle only holds 60 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

You're looking at an EdT from Kenzo. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase. If you compare prices on Power EdT on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £32. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameKenzo Power EdT 60ml
BrandKenzo
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-28

Product Properties

GenderMale
Volume60.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.