• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Calvin Klein Contradiction for Men EdT 30ml

Calvin Klein Contradiction for Men EdT 30ml

Compare
Looking for a fragrance? This one from Calvin Klein could be what you're after. It could be great if you're just looking for a small bottle, given its 30 ml volume.

·

Popularity

14364

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £6.99/mo. with
30 ml£20.99
100 ml£17.99

OnBuy

4.8(19 ratings)
Calvin Klein Contradiction For Men-30 ml
£3.99 shipping, 2-6 days
£20.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£59.99
£599.90/L

Reviews

Product details

Lowest price for Calvin Klein Contradiction for Men EdT 30ml is £20.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de toilette
  • For men
  • Made by Calvin Klein
  • Compact 30 ml bottle

This Calvin Klein fragrance is of the type eau de toilette. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

While the bottle only holds 30 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £21. This fragrance has a high review average of 4.4 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameCalvin Klein Contradiction for Men EdT 30ml
BrandCalvin Klein
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-11-27

Product Properties

Target GroupMan
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.