• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Versace Bright Crystal EdT 30ml

Versace Bright Crystal EdT 30ml

Compare
Versace Bright Crystal EdT 30ml provides a fresh floral scent featuring pomegranate and peony notes. This compact size is practical for travel or everyday use.

·

Popularity

441

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £9.93/mo. with
5 ml£11.34
10 ml£19.20
30 ml£29.80
50 ml£37.99
90 ml£46.79
200 ml£55.95
AD

From Cosmetify

Versace Bright Crystal Eau De Toilette 30ml

£6.00 shipping, 8-9 days
£46.50

SHEIN

Versace Bright Crystal Eau De Toilette 30 Ml â Perfume, Long Lasting, For Women, Floral, Pink, Floral Notes, Suitable For Daily Wear

Lowest price

·£3.00 shipping, 6-8 days
£29.80

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£26
£130.00/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Versace Bright Crystal EdT 30ml is £29.80. This is currently the cheapest offer among 15 stores.

Enhance your fragrance collection with Versace Bright Crystal EdT 30ml

Versace Bright Crystal Eau de Toilette is a fragrance that embodies a harmonious blend of elegance and freshness in a compact 30ml bottle. This scent appeals to those who appreciate a mix of floral and fruity notes, creating an inviting aroma suitable for various occasions. The bottle's design reflects the luxurious essence of the brand, featuring a clear glass body topped with a crystal-like cap, symbolising sophistication and style.

  • Floral and fruity fragrance
  • 30ml bottle size
  • Crystal-like cap design
  • Suitable for day and night wear
  • Great for gifting

Fragrance notes that captivate

Versace Bright Crystal EdT offers a distinctive composition beginning with top notes of pomegranate and yuzu, providing an initial burst of freshness. The heart of the fragrance features peony, magnolia, and lotus flower, delivering a floral bouquet that is both delicate and captivating. Finally, base notes of amber, musk, and mahogany add warmth and depth, ensuring the scent lingers pleasantly throughout the day.

Suitable for any occasion

This versatile fragrance is appropriate for both daytime activities and evening events. Whether you're heading to work or attending a special dinner, Versace Bright Crystal EdT seamlessly fits into your schedule. Its balanced combination of floral and fruity elements makes it an excellent choice for anyone seeking a signature scent that can be worn year-round.

Compact design for convenience

The 30ml size of Versace Bright Crystal EdT is perfect for those who are always on the move. Its compact form allows you to easily slip it into your handbag or travel kit without taking up much space. This convenience ensures you can refresh your scent whenever needed, maintaining confidence throughout your day.

A thoughtful gift choice

For those looking to give a meaningful gift, Versace Bright Crystal EdT 30ml provides an elegant solution. The sophisticated packaging combined with its enchanting fragrance makes it a delightful present for birthdays, anniversaries, or other special occasions. Its universal appeal ensures it will be appreciated by any recipient who enjoys premium fragrances.

In conclusion, Versace Bright Crystal Eau de Toilette 30ml combines fresh floral and fruity notes in a compact bottle designed for convenience. Suitable for various occasions and ideal as a gift option, this fragrance embodies elegance and versatility in every spritz.

Compare:

Features

Product

Product nameVersace Bright Crystal EdT 30ml
BrandVersace
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-12-30

Product Properties

SeriesVersace Bright Crystal
GenderFemale
Volume30.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.