• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Guerlain Mitsouko EdT 50ml

Guerlain Mitsouko EdT 50ml

Compare
This could be great if you're just looking for a small bottle, given its 50-ml volume. EdT fragrances are less concentrated and generally don't last all day.

·

Popularity

14278

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £43.11/mo. with
50 ml£129.35
75 ml£62.54

OnBuy

4.8(19 ratings)
Guerlain Mitsouko Eau de Toilette 50ml EDT Spray
£3.99 shipping, 2-6 days
£129.35

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£35
£700.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£33.95
£679.00/L
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
Dolce & Gabbana 3 L'Impératrice EdT 100ml
£31.95
£319.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Guerlain Mitsouko EdT 50ml is £129.35. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • For women
  • Made by Guerlain
  • Compact 50 ml bottle
  • Eau de toilette

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You're looking at a women's EdT from Guerlain. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

This fragrance has a high review average of 4.45 out of 5 and all its features make it a premium product. In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now Mitsouko EdT 50ml can be bought for £129.

Compare:

Features

Product

Product nameGuerlain Mitsouko EdT 50ml
BrandGuerlain
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-02-16

Product Properties

GenderFemale
Volume50.0 ml
Age GroupAdult

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.