• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Guerlain Mon Guerlain Intense EdP 50ml

Guerlain Mon Guerlain Intense EdP 50ml

Compare
The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration. Maybe this could be an nice gift for your girlfriend?

·

Popularity

1942

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £22.29/mo. with
30 ml£37.41
50 ml£66.88
100 ml£82.74
AD

From Cosmetify

GUERLAIN Mon Guerlain Eau De Parfum Intense 50ml

Free shipping, 3-4 days
£66.88

Cosmetify

GUERLAIN Mon Guerlain Eau De Parfum Intense 50ml

Lowest price

·Free shipping, 3-4 days
£66.88

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
£77.75
£971.88/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.58
£1,271.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Guerlain Mon Guerlain Intense EdP 50ml is £66.88. This is currently the cheapest offer among 20 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Eau de parfum
  • Nimble 50 ml bottle
  • For women
  • Made by Guerlain

You're looking at an EdP from Guerlain. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product. In the category of fragrances, this is at present a top-ranked fragrance in terms of popularity on PriceRunner and right now the lowest price is £67.

Compare:

Features

Product

Product nameGuerlain Mon Guerlain Intense EdP 50ml
BrandGuerlain
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2020-08-20

Product Properties

GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.