• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Givenchy Gentleman Intense EdT 60ml

Givenchy Gentleman Intense EdT 60ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this Givenchy eau de toilette might be the thing for you. 60 ml is a small packaging, but that also means you can take it in you

·

Popularity

981

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £11.70/mo. with
60 ml£35.12
100 ml£49.95
AD

From Joybuy

Givenchy Gentleman Intense Eau de Toilette 60ml

Free shipping, 1-4 days
£70.00£35.12

Joybuy

Valid until 4 Oct
Givenchy Gentleman Intense Eau de Toilette 60ml

Lowest price

·Free shipping, 1-4 days
£70.00£35.12

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Givenchy Gentleman Intense EdT 60ml is £35.12. This is currently the cheapest offer among 18 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Givenchy
  • For men
  • Compact 60 ml bottle
  • Eau de toilette

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

You're looking at an eau de toilette from Givenchy. Eau de toilette is a type of fragrance which has a lower concentration of perfume oils and is therefore a bit more delicate than other types. This could be a great option if you want to add some scent, but without it being too overbearing.

If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Gentleman Intense EdT 60ml a good purchase. In the category of fragrances, this is currently one of the very most popular fragrances on PriceRunner and right now the lowest price is £35.

Compare:

Features

Product

Product nameGivenchy Gentleman Intense EdT 60ml
BrandGivenchy
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2021-04-28

Product Properties

SeriesGivenchy Gentleman
Target GroupMan
Volume60.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.