• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Viktor & Rolf Spicebomb Infrared EdT 50ml

Viktor & Rolf Spicebomb Infrared EdT 50ml

Compare
50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Viktor & Ro

·

Popularity

5381

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £19.07/mo. with
50 ml£57.22
90 ml£59.95

OnBuy

4.8(14 ratings)
Viktor & Rolf Spicebomb Infrared Eau de Toilette Spray 50ml
£7.98 shipping, 2-6 days
£79.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Viktor & Rolf Spicebomb Infrared EdT 50ml is £79.99. This is currently the cheapest offer among 3 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Viktor & Rolf Spicebomb
  • Made by Viktor & Rolf
  • For men
  • Compact 50 ml bottle

You're looking at an EdT from Viktor & Rolf. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight". This particular fragrance is from the Viktor & Rolf Spicebomb series.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Spicebomb Infrared EdT 50ml a good purchase. This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £57.

Compare:

Features

Product

Product nameViktor & Rolf Spicebomb Infrared EdT 50ml
BrandViktor & Rolf
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2021-05-31

Product Properties

SeriesViktor & Rolf Spicebomb
Target GroupMan
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.