• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Alfred Sung Shi EdP 50ml

Alfred Sung Shi EdP 50ml

Compare
Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Alfred Sung might be the thing for you. 50 ml is a small packaging, but that also means you can take it in y

·

Popularity

38933

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £6.99/mo. with
30 ml£18.89
50 ml£20.99
100 ml£18.30

OnBuy

4.8(19 ratings)
Alfred Sung Shi-50 ml
£3.99 shipping, 2-6 days
£20.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.31
£1,306.20/L
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
100+
100+ watching
Carolina Herrera Good Girl EdP 80ml
£76.50
£956.25/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.44
£1,368.80/L
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
Carolina Herrera La Bomba Eau de Parfum Spray 80ml Red 80ml
£77.75
£971.88/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.58
£1,271.60/L

Product details

Lowest price for Alfred Sung Shi EdP 50ml is £20.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de parfum
  • Made by Alfred Sung
  • Nimble 50 ml bottle
  • For women

If you find regular parfums to be a bit too much, then you might want to consider an eau de parfum. While the names might be confusingly similar, the difference is that an eau de parfum has a lower perfume oil concentration.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

You can compare prices on this product here on PriceRunner and right now the lowest price is £21. If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameAlfred Sung Shi EdP 50ml
BrandAlfred Sung
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2021-10-08

Product Properties

GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.