• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
HUGO BOSS Selection EdT 100ml

HUGO BOSS Selection EdT 100ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is men. If you're having trouble picking a fragrance, this Hugo Boss EdT could be what you're after.

·

Popularity

333

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £7.33/mo. with
AD

From Allbeauty

HUGO BOSS - BOSS Selection 100ml Eau de Toilette

Free shipping
£47.50

Cosmetify

Hugo Boss Selection Eau De Toilette 100ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 3-5 days
£21.99

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for HUGO BOSS Selection EdT 100ml is £21.99. This is currently the cheapest offer among 22 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For men
  • Made by Hugo Boss
  • Eau de toilette
  • Nimble 100 ml bottle

This Hugo Boss men's fragrance is an eau de toilette. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget. In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now Selection EdT 100ml has a lowest price of £22.

Compare:

Features

Product

Product nameHUGO BOSS Selection EdT 100ml
BrandHUGO BOSS
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2022-01-04

Product Properties

Target GroupMan
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.