• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Valentino Donna Born In Roma Coral Fantasy EdP 100ml

Valentino Donna Born In Roma Coral Fantasy EdP 100ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards women. This fragrance from Valentino could work well for a number of occasions.
Compare prices from£100.00to£159.00

·

Popularity

721

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £28.58/mo. with
30 ml£46.75
50 ml£62.50
100 ml£85.75
AD

From Allbeauty

Valentino - Donna Born In Roma Coral Fantasy 100ml Eau de Parfum Spray

Free shipping
£126.00

Fragrance House

Valentino Donna Born In Roma Coral Fantasy Eau De Parfum 100ml with Free 6ml

Free shipping, 3-5 days
£100.00

Or 3 payments of £33.33/mo.¹

LOOKFANTASTIC

Valentino Born in Roma Coral Donna Eau de Parfum for Her 100ml
£116.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Rabanne Pure XS for Her EdP 80ml
Rabanne Pure XS for Her EdP 80ml
£32.77
£409.63/L
Emporio Armani Stronger With You Absolutely EdP 100ml
50+
50+ watching
Emporio Armani Stronger With You Absolutely EdP 100ml
£74.95
£749.50/L
Jimmy Choo I Want Choo EdP 100ml
Jimmy Choo I Want Choo EdP 100ml
£51.25
£512.50/L
Calvin Klein Escape for Women EdP 100ml
Calvin Klein Escape for Women EdP 100ml
£22.88
£228.80/L
Chanel Coco Mademoiselle Intense EdP 100ml
Chanel Coco Mademoiselle Intense EdP 100ml
£136
£1,360.00/L
Ariana Grande Cloud EdP 10ml
Ariana Grande Cloud EdP 10ml
£28.37
£2,837.00/L
Armani Power Of You EdP 50ml
Armani Power Of You EdP 50ml
£59.25
£1,185.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Valentino Donna Born In Roma Coral Fantasy EdP 100ml is £100.00. This is currently the cheapest offer among 22 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • For women
  • Eau de parfum
  • Valentino Born In Roma
  • Made by Valentino

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Valentino Born In Roma fragrance.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £86. If you compare this fragrance's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other fragrances, but given its features you'd be getting a premium product.

Compare:

Features

Product

Product nameValentino Donna Born In Roma Coral Fantasy EdP 100ml
BrandValentino
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-02-24

Product Properties

SeriesValentino Born In Roma
GenderFemale
Fragrance FamilyFloral, Fruity
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.