• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Elizabeth Taylor White Diamonds En Rouge EdT 100ml

Elizabeth Taylor White Diamonds En Rouge EdT 100ml

Compare
The 100-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane. This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin.
Compare prices from£22.00to£46.67

·

Popularity

1860

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £7.33/mo. with
AD

From The Perfume Shop

Elizabeth Taylor White Diamonds En Rouge Eau de Toilette Spray - 100ml

£3.50 shipping, 3-4 days
£22.99

Notino

Elizabeth Taylor White Diamonds en Rouge EDT W 100 ml

£3.99 shipping, 3-5 days
£22.00

Or 3 payments of £7.33/mo.¹

Amazon

Elizabeth Taylor White Diamonds En Rogue Eau de Toilette Spray, 100ml
Free shipping
£33.94

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£26
£130.00/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
Yves Saint Laurent Rive Gauche EdT 100ml
£64.56
£645.60/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
Marc Jacobs Daisy EdT 100ml
£49.95
£499.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Elizabeth Taylor White Diamonds En Rouge EdT 100ml is £22.00. This is currently the cheapest offer among 6 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Compact 100 ml bottle
  • For women
  • Eau de toilette
  • Made by Elizabeth Taylor

This Elizabeth Taylor fragrance for women is an EdT. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This fragrance has a high review average of 4.6 out of 5 and all its features make it a great purchase. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £22. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameElizabeth Taylor White Diamonds En Rouge EdT 100ml
BrandElizabeth Taylor
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2022-03-14

Product Properties

GenderFemale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.