• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Bruno Banani Magic Man EdT 50ml

Bruno Banani Magic Man EdT 50ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards men. Whether you're going to work or a formal gathering, this Bruno Banani EdT might be the thing for you.

·

Popularity

2930

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £3.20/mo. with
AD

From Beautycos

Bruno Banani Not For Everybody Magic Man EDT 50 ml

£11.00 shipping, 4-8 days
£15.25

Notino

Bruno Banani Magic Man EDT M 50 ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£9.60

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Product details

Lowest price for Bruno Banani Magic Man EdT 50ml is £9.60. This is currently the cheapest offer among 5 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Compact 50 ml bottle
  • For men
  • Made by Bruno Banani
  • Eau de toilette

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This Bruno Banani fragrance is an eau de toilette. Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase. You can compare prices on this product here on PriceRunner and at the moment the lowest price is £10.

Compare:

Features

Product

Product nameBruno Banani Magic Man EdT 50ml
BrandBruno Banani
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2022-05-06

Product Properties

Target GroupMan
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.