• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Atelier Des Ors Riviera Lazuli EdP 100ml
-37%

Atelier Des Ors Riviera Lazuli EdP 100ml

Compare
This particular fragrance is meant to be used by both men and women. EdP fragrances are slightly less concentrated than normal parfums.

·

Popularity

14521

in

Eau de Parfum
Icon / Bar Graph

It's a good time to buy! Prices are currently £42 less than average.

From 3 payments of £34.40/mo. with
AD

From 50 ml

Atelier des Ors - Riviera Lazuli Eau de Parfum 100 ml - Unisex Aromatic Perfume

Free shipping, 2-3 days
£172.00

Notino

Atelier Des Ors Riviera Lazuli EDP U 100 ml

Lowest price

·£3.99 shipping, 3-5 days
£103.20

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Tom Ford Oud Wood EdP 50ml
Tom Ford Oud Wood EdP 50ml
£142.15
£2,843.00/L
Xerjoff XJ 1861 Naxos EdP 100ml
100+
100+ watching
Xerjoff XJ 1861 Naxos EdP 100ml
£144.50
£1,445.00/L
Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EdP 70ml
-56%
Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 EdP 70ml
£54.23
£774.71/L
Lattafa Asad EdP 100ml
-22%
Lattafa Asad EdP 100ml
£13.19
£131.90/L
Afnan 9PM Rebel EdP 100ml
Afnan 9PM Rebel EdP 100ml
£23.65
£236.50/L

Product details

Lowest price for Atelier Des Ors Riviera Lazuli EdP 100ml is £103.20. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de parfum
  • For both men and women
  • Made by Atelier Des Ors
  • Nimble 100 ml bottle

This Atelier Des Ors fragrance for is of the type eau de parfum. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

The price is above average for the category, which combined with all its features make this fragrance a premium product. You can compare prices on this product here on PriceRunner and right now the lowest price is £103.

Compare:

Features

Product

Product nameAtelier Des Ors Riviera Lazuli EdP 100ml
BrandAtelier Des Ors
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-05-26

Product Properties

Target GroupWoman, Man, Unisex
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.