• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rue Broca Pride Intense EdP 100ml

Rue Broca Pride Intense EdP 100ml

Compare
This Rue Broca EdP could work well for a number of occasions. The primary target group for this particular fragrance is men.

·

Popularity

10732

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £9.14/mo. with

OnBuy

4.8(19 ratings)
RUE BROCA PRIDE INTENSE EDP 100ML
Free shipping, 2-6 days
£27.43

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Creed Aventus EdP 100ml
200+
200+ watching
Creed Aventus EdP 100ml
£249.99
£2,499.90/L
Montblanc Explorer EdP 100ml
100+
100+ watching
Montblanc Explorer EdP 100ml
£43.95
£439.50/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
Emporio Armani Stronger with You Intensely EdP 50ml
£47.73
£954.60/L
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
200+
200+ watching
Armani Stronger With You Intensely EdP 50ml
£76.50
£1,530.00/L
Tom Ford Oud Wood EdP 50ml
Tom Ford Oud Wood EdP 50ml
£152.25
£3,045.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Rue Broca Pride Intense EdP 100ml is £27.43. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Made by Rue Broca
  • Eau de parfum
  • For men
  • Compact 100 ml bottle

You're looking at a men's eau de parfum from Rue Broca. An eau de parfum is a fragrance that will last you well through the day, while still being less concentrated and thus more delicate than a regular parfum. It could be a good alternative if you want something light without having to put on more during the day.

While the bottle only holds 100 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £27.

Compare:

Features

Product

Product nameRue Broca Pride Intense EdP 100ml
BrandRue Broca
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2022-07-20

Product Properties

GenderMale
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.