• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
so Unique White Blossom Body Mist 150ml

so Unique White Blossom Body Mist 150ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is women. Body mists are a less heavy alternative to parfums.
Compare prices from£3.25to£16.30

·

Popularity

76

in

Body Mists
From 3 payments of £1.08/mo. with
AD

From Cosmetify

SO...? White Blossom Body Mist 150ml

£3.00 shipping, 4-7 days
£5.99

ASDA Groceries

So...? Unique White Blossom Tuberose & Pear Blossom Body Mist 150ml

£7.50 shipping, 2-3 days
£3.25

Or 3 payments of £1.08/mo.¹

Cosmetify

SO...? White Blossom Body Mist 150ml
£3.00 shipping, 4-7 days
£5.99

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 240ml
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 240ml
£23.50
£97.92/L
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 90ml
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 68 Perfume Mist 90ml
£14.60
£162.22/L
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 40 Body Mist 90ml
Sol de Janeiro Brazilian Crush Cheirosa 40 Body Mist 90ml
£14.30
£158.89/L
Sol de Janeiro Cheirosa 59 Perfume Mist 90ml
Sol de Janeiro Cheirosa 59 Perfume Mist 90ml
£18.75
£208.33/L
Calvin Klein CK Silky Coconut Hair Body Perfume Mist 236 ml 236ml
Calvin Klein CK Silky Coconut Hair Body Perfume Mist 236 ml 236ml
£16.04
£67.97/L
Sol de Janeiro Ipanema Sunrise Cheirosa Perfume Mist Set 120 ml
Sol de Janeiro Ipanema Sunrise Cheirosa Perfume Mist Set 120 ml
£26.25
Victoria's Secret Pure Seduction Body Mist 250ml
Victoria's Secret Pure Seduction Body Mist 250ml
£14.95
£59.80/L

Product details

Lowest price for so Unique White Blossom Body Mist 150ml is £3.25. This is currently the cheapest offer among 6 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • 150 ml bottle
  • For women
  • Cruelty Free
  • Made by So...?

The perfume oil concentration in body mists is just between one and three percent, whereas an eau de parfum, for example, can have as much as 20 percent. This makes body mists an alternative for someone looking for a scent that's not quite as potent and more delicate.

If you are in the market for a properly large bottle of fragrance, this might not be the best fit for you, with a 150 ml volume.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features you're looking for it could be a great purchase. This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £3.

Compare:

Features

Product

Product nameso Unique White Blossom Body Mist 150ml
Brandso
TypeBody Mists

Additional Info

Created at PriceRunner2022-12-17

Product Properties

GenderFemale
Volume150.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.