• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rabanne Olympea Flora EdP 80ml

Rabanne Olympea Flora EdP 80ml

Compare
Eau de parfum fragrances are slightly less concentrated than normal parfums. It could be great if you're just looking for a small bottle, given its 80 ml volume.

·

Popularity

604

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £14.98/mo. with
50 ml£38.58
80 ml£44.95
AD

From Allbeauty

Rabanne - Olympéa Flora 80ml Eau de Parfum Intense

Free shipping
£73.00

Fragrance Click

Paco Rabanne Olympea Flora 80ml Eau de Parfum

Lowest price

·Free shipping, 2-3 days
£44.95

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Rabanne Olympea Flora EdP 80ml is £44.95. This is currently the cheapest offer among 26 stores.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Compact 80 ml bottle
  • For women
  • Eau de parfum
  • Made by Paco Rabanne

You're looking at an eau de parfum from Paco Rabanne. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

While the bottle only holds 80 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £45. If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Paco Rabanne Olympea Flora EdP 80ml a good purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameRabanne Olympea Flora EdP 80ml
BrandRabanne
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2023-02-04

Product Properties

Target GroupWoman
Volume80.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.