• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Calvin Klein CK One Reflections EdT 100ml

Calvin Klein CK One Reflections EdT 100ml

Compare
This type of fragrance is made to have a lighter wear on the skin. The 100 ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane.

·

Popularity

210

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £6.21/mo. with
AD

From Allbeauty

Calvin Klein - CK One Reflections 100ml Eau de Toilette

Free shipping
£39.20

Perfume Click

Calvin Klein CK One Reflections Eau de Toilette 100ml Spray

Lowest price

·£2.95 shipping, 2-4 days
£18.65

Advertisement

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Carolina Herrera Bad Boy EdT 150ml
Carolina Herrera Bad Boy EdT 150ml
£74.95
£499.67/L
DSquared2 2 Wood EdT 50ml
DSquared2 2 Wood EdT 50ml
£33.95
£679.00/L
Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees EdT 100ml
Maison Margiela Replica Under The Lemon Trees EdT 100ml
£87.95
£879.50/L
Calvin Klein CK One Gold EdT 200ml
Calvin Klein CK One Gold EdT 200ml
£27.40
£137.00/L
DSquared2 2 Wood EdT 30ml
DSquared2 2 Wood EdT 30ml
£29
£966.67/L
Benetton Cold EdT 100ml
Benetton Cold EdT 100ml
£9.99
£99.90/L
El Ganso Like Father Like Son eau de toilette spray 125ml
El Ganso Like Father Like Son eau de toilette spray 125ml
£37.92
£303.36/L

Reviews

Product details

Lowest price for Calvin Klein CK One Reflections EdT 100ml is £18.65. This is currently the cheapest offer among 15 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Eau de toilette
  • Compact 100 ml bottle
  • For both men and women
  • Made by Calvin Klein

Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £19. If we compare the price of this fragrance with the rest of the category we will find that it is below average, which makes Calvin Klein Unisex fragrances ck one reflection Eau 100ml a good purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameCalvin Klein CK One Reflections EdT 100ml
BrandCalvin Klein
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2023-03-26

Product Properties

SeriesCalvin Klein CK One, Calvin Klein Eternity
GenderFemale, Male, Unisex
Fragrance FamilyFresh, Woody, Citrus
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.