• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Cuba Brazil EdT 35ml

Cuba Brazil EdT 35ml

Compare
The primary target group for this particular fragrance is men. Whether you're going to work or a formal gathering, this fragrance from Cuba might be the thing for you.

·

Popularity

13667

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £6.66/mo. with
35 ml£19.99
100 ml£8.30

OnBuy

4.8(19 ratings)
Cuba Cuba Brazil - 1.17 oz EDT Spray
Free shipping, 2-6 days
£19.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£37.99
£379.90/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£48.80
£650.67/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
-12%
Joop! Homme EdT 200ml
£19.52
£97.60/L
HUGO BOSS Boss Orange Man EdT 100ml
HUGO BOSS Boss Orange Man EdT 100ml
£24.17
£241.70/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 100ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 100ml
£29.65
£296.50/L

Product details

Lowest price for Cuba Brazil EdT 35ml is £19.99. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Eau de toilette
  • Compact 35 ml bottle
  • For men
  • Made by Cuba

This Cuba fragrance is an EdT. Eau de toilette is a type of fragrance which has a lower concentration of perfume oils and is therefore a bit more delicate than other types. This could be a great option if you want to add some scent, but without it being too overbearing.

While the bottle only holds 35 ml, this could be an advantage if you're looking for something that doesn't come in a gargantuan bottle that'll take up all the space in your bathroom cabinet.

The price of this fragrance is below average for the category, so if it has the features your'e looking for it could be a great purchase. Brazil EdT 35ml has a lowest price of £20, as you can see here on PriceRunner, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you.

Compare:

Features

Product

Product nameCuba Brazil EdT 35ml
BrandCuba
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-06-09

Product Properties

GenderMale
Volume35.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.