• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Bentley Infinite Rush EdT 100ml

Bentley Infinite Rush EdT 100ml

Compare
If you're looking for something light and not too overbearing, this fragrance might suit you. The 100-ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane.

·

Popularity

12897

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £14.66/mo. with
60 ml£21.76
100 ml£44.00

OnBuy

4.8(17 ratings)
Bentley Infinite Rush 100ml EDT Spray
Free shipping, 2-6 days
£44.00

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Dior Sauvage EdT 200ml
50+
50+ watching
Dior Sauvage EdT 200ml
£134.40
£672.00/L
Rabanne 1 Million EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne 1 Million EdT 100ml
£41.40
£414.00/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
50+
50+ watching
Jean Paul Gaultier Le Male EdT 75ml
£47.25
£630.00/L
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
HUGO BOSS Boss Bottled Night EdT 198ml
£40.95
£206.82/L
Joop! Homme EdT 200ml
Joop! Homme EdT 200ml
£22.12
£110.60/L
Rabanne Invictus EdT 100ml
100+
100+ watching
Rabanne Invictus EdT 100ml
£55.50
£555.00/L

Reviews

Product details

Lowest price for Bentley Infinite Rush EdT 100ml is £44.00. This is currently the cheapest offer among 2 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Compact 100 ml bottle
  • For men
  • Eau de toilette
  • Made by Bentley

The packing only holds 100 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

Similarly to other types of fragrances, such as colognes and body mists, this one has a lower concentration of perfume oils and therefore has a scent that is not quite as potent as a parfum, for example.

If we compare average prices for all products in this category, then this fragrance has a price which is below average, which might suit those on a budget. Right now the lowest price on this product is £44, but make sure to compare different retailers to find the very best deal for you.

Compare:

Features

Product

Product nameBentley Infinite Rush EdT 100ml
BrandBentley
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2016-07-13

Product Properties

Target GroupMan
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.